Oláh Mariann tanulás fejlesztés, szociális innováció

őszinte beszélgetés, meghallgatás, humor, proaktív szemlélet

A szociális munkás, mint szakember:

A szociális munkás feladata az egyének, családok, csoportok, közösségek életében fellépő szociális problémák megelőzése, kezelése. A szociális munka nemzetközi definíciója:"A professzionális szociális munka elősegíti a társadalmi változásokat, a probléma megoldásokat az emberi kapcsolatokban, valamint segíti az "empowerment"-et; az emberi képességek felszabadítását és az emberek felhatalmazását arra, hogy cselekedjenek a jólét fokozása érdekében. Az emberi viselkedésről, és a társadalmi rendszerekről szóló elméletek felhasználásával a szociális munka azokon a pontokon avatkozik be, ahol az emberek egymással és társadalmi környezetükkel kerülnek kapcsolatba. Az emberi jogok és a szociális igazságosság alapvető fontosságúak a szociális munkában." (Global Standards, 2001)

A szociális munka tradicionális szakmai területei és módszerei:

terület: családgondozás, gyermekvédelem, iskolai szociális munka, utcai szociális munka, idősek-, szenvedélybetegek-, pszichiátriai betegek-, hajléktalanok ellátása, fogyatékkal élők segtítése

módszer: szociális esetmunka (casework), szociális csoport munka (social work with group), szociális munka családokkal és gyerekekkel (family and child social work), közösségi szociális munka (community care)

 

Kineziológia:

A stressz félelem, fájdalom, félelem az ismételt fájdalomtól. Fogantatásunk pillanatától kihívásokkal kerülünk szembe. Akár jók, akár nem, feszültséget zavart okoznak bennünk. Gyakorta már szüleink is rendelkeztek a kifogásolt tapasztalat, érzés, tulajdonság, stb. hatásaival. Talán remek szülőkkel, és felmenőkkel rendelkeztünk, akkor is átmentünk a fogantatás, születés, életkori váltások kapuin, és az akkori szociális, és politikai helyzeteket is átéltük, és a mai napig hordozzuk emlékeit. Jogos, túlzó, irányt tévesztett, vagy jogtalan elvárásokkal kerültünk szembe gyermekként a nevelésünkre hivatott intézményekben. Kudarcokat tapasztaltunk meg, elhitették velünk, hogy képtelenek vagyunk a feladatokat elsajátítani, megbetegedtünk dolgozatok előtt, nehéz volt beszélni, énekelni az osztály előtt, etc. Nem beszéltünk önkételyeinkről, nehogy kinevessenek, leértékeljenek. Butábbnak, ügyetlenebbnek, csúnyábbnak, esetlenebbnek gondoltuk magunkat, mint valójában voltunk. Sokan bele is betegedtünk a negatív érzelmi tapasztalatokba. Sokan ma is betegei vagyunk ezeknek az élményeknek. 

A kineziológia segítség, hogy áttörjük láthatatlan korlátainkat. A fizikai, tanulási, önbizalom, családi, partnerkapcsolati ügyek mögött lapuló érzelmi, lelki elakadások, okok, oldódnak a közös beszélgetések során. Lehetővé válik, hogy jobban alakítsuk életünket, elsajátítsuk az ehhez szükséges készségeket, információkat, így az önfejlesztés, javulás útjára lépve sorsunk alakítását kézbe vehetjük.

A kineziológia nem helyettesíti az orvost, sőt semmi dolga az orvoslással. Képzeletünk legszebbre festett önkéntes terme, és iskolapadja. Gyengéd figyelem, teljes elfogadás, segítő visszajelzés. A résztvevő önmaga a kezdet, és a megoldás. Minden tudás bennünk van. Ki ne akarna jobban lenni önmagára támaszkodva? Ez az igazi továbblépés, és győzelem. A kineziológus kíséri a folyamatot. Érzelmi szociális munkás. 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 39
Heti: 53
Havi: 291
Össz.: 69 834

Látogatottság növelés
Oldal: Leírások
Oláh Mariann tanulás fejlesztés, szociális innováció - © 2008 - 2024 - olah-mariann.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »